KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14204172
nr 1420 4172
Emil Lemon
(1895-1968), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 54x44, yttermått inklusive ram: 68x59 cm
Emil Lemon, svensk bildkonstnär född 1895, död 1968.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:23:30
27/9 18:15:08